Bezplatnou registrací v programu DEKPARTNER lze získat přístup k rozšířené technické podpoře.
Umístění tepelné izolace na vnitřní stranu obvodové konstrukce vede ke zvýšenému riziku kondenzace uvnitř konstrukce. Tepelná izolace má zpravidla nižší difuzní odpor než ostatní stavební konstrukce. Vodní pára tedy může skrze tepelnou izolaci snadno proniknout difuzí ke stavební konstrukci s vyšším difuzním odporem, kde je zároveň díky účinku tepelné izolace poměrně nízká teplota a vodní pára tedy může zkondenzovat. Ing. Kupsa, vedoucí specialista společnosti DEKPROJEKT, v článku srovnává několik variant konstrukčního řešení vnitřního zateplení podle několika vybraných kriterií.
Přečíst podrobnosti
Požadavky na tepelnou ochranu budov – legislativa, normy Samotný stavební zákon (183/2006 Sb.) požadavky na tepelnou ochranu nezmiňuje, pouze říká, že technické požadavky na stavby stanovuje prováděcí právní předpis. Tímto předpisem, pro technické požadavky na stavby, které náleží do působnosti obecných stavebních úřadů, je vyhláška 268/2009 Sb., o technických požadavcích na stavby.
Přečíst podrobnosti
Požadavky na energetickou náročnost budov v ČR, připravované změny zákona 406/2000 Sb. Dopad snižování energetické náročnosti budov na obor tepelná ochrana budov
Stáhnout v PDF
Exkurze do výpočtových metod a požadavků v oblasti energetiky a tepelné ochrany budov, představení aplikace DEKSOFT a popis, v čem se tato aplikace liší od ostatních programů na trhu.
Stáhnout v PDF
Zkušenosti a praktické dopady platné legislativy pro tvorbu průkazů energetické náročnosti budov.
Stáhnout v PDF
Informace o webové aplikaci ENERGETIKA vyvinuté společností DEK pro tvorbu průkazů energetické náročnosti budov podle nové legislativy platné od 1. 1. 2013 a podmínky jejího používání veřejností přímo na stránkách www.stavebni-fyzika.cz.
Stáhnout v PDF
Nová výzva v prioritní ose 2 Operačního programu životního prostředí (OPŽP), co je potřeba pro úspěšné podání žádostí, požadavky na nový kotel a na energetické vlastnosti obálky budovy, potřebné dokumenty a příklady způsobilých a nezpůsobilých nákladů.
Stáhnout v PDF
Důvody vzniku metodiky pro odhalování netěsností v obvodových konstrukcích v rámci revize ČSN 73 1901 Navrhovaní střech, úvahy, na základě kterých tato metodika vznikla, a možnosti jejího použití.
Stáhnout v PDF
Postupný proces návrhu a realizace opatření pro optimalizaci doby dozvuku v tělocvičně a stanovení závěrů, se kterými musí projektant i investor v tomto procesu počítat.
Stáhnout v PDF
Dřevo jako součást staveb, problematika posuzovaní dřevěných prvků zabudovaných ve skladbách konstrukcí z pohledu ČSN 73 0540-2, metoda pro posouzení problematiky kritické vlhkosti dřeva a příklad posouzení dvouplášťové střechy s dřevěným horním pláštěm.
Stáhnout v PDF Stáhnout celé číslo v PDF