Přihlásit | Registrovat

Přihlášení


Registrace do programu DEKPARTNER

Přihlašovací údaje
Zaměření*
Kontaktní údaje

Zapomenuté heslo


Vzdělávací centrum

Články

Společnost DEK od roku 2005 vydává časopis DEKTIME, který je určený široké odborné veřejnosti, především však projektantům a architektům. V časopise prezentujeme mimo jiné zkušenosti techniků získané na stavbách. Od 1.1.2016 je nahrazena tištěná forma časopisu DEKTIME elektronickou formou. Články jsou rozesílány e-maily. K odběru E-DEKTIME se lze přihlásit zadáním emailové adresy v pravém dolním rohu zápatí webové stránky. V této sekci si lze prohlédnout i další odborné články, jejichž autory či korektory byli technici ATELIERu DEK. Jedná se o články publikované na webu ATELIERU DEK, DEKSOFT apod.

Část obsahu tohoto nového webu jsme získali převedením obsahu ze starších webů. Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, budeme vděčni za upozornění zasláním připomínek na dekpartner@dek.cz. Pomozte nám nový web zlepšit. Děkujeme!
0
Zrušit výběr
0
Zrušit výběr
0
Zrušit výběr
0
Zrušit výběr
0
Zrušit výběr

Zajímavá realizace venkovního bazénu u rodinného domu s hydroizolační fólií z měkčeného PVC

 • DEKTIME
 • Řešení DEK
 • Hydroizolační konstrukce a opatření, hydroizolace
 • Bazén s fólií

V článku představíme velmi povedenou realizaci venkovního bazénu u rodinného domu, kde se použila fólie ALKORPLAN 3000 TOUCH Elegance. Bazény s pevnou konstrukcí, jejíž tvar je přizpůsoben požadavkům investora, a s izolací z kvalitní designové bazénové fólie se u rodinných domů objevují stále častěji.

Přečíst podrobnosti

Realizace hydroizolačního systému DUALDEK na suterénu trafostanice

 • DEKTIME
 • Hydroizolační konstrukce a opatření, hydroizolace
 • Řešení DEK
 • Spodní stavba, základy

Pro ochranu suterénu stavby strategického významu před vodou byl projektantem zvolen dvojitý fóliový hydroizolační systém s možností kontroly a aktivace. Článek přináší postřehy z průběhu realizace systému DUALDEK.

Přečíst podrobnosti

Nebezpečí jménem radon

 • DEKTIME
 • Ochrana proti radonu

Autor článku se zaměřil na výskyt radonu na našem území a zdravotní rizika spojená s pronikáním radonu do budov a pokusil se přiblížit některé body revize normy ČSN 73 0601 z roku 2019.

Přečíst podrobnosti

Řešení detailu prahu dveří na terasu / balkon / lodžii

 • DEKTIME
 • Konstrukční detail
 • Střecha provozní, terasa, balkon
 • Porucha vada

Detail prahu dveří na terasu / balkon / lodžii je častým zdrojem zatékání. Souvisí to mimo jiné s geometrií navazujících konstrukcí. Pro současné navrhování je dobrou pomůckou nový soubor norem pro navrhování střech, u rekonstrukcí je splnění požadavků a doporučení norem obtížné.

Přečíst podrobnosti

STAVEBNĚ TECHNICKÉ PRŮZKUMY – JSOU OPRAVDU POTŘEBA?

 • DEKTIME SPECIÁL

Čím přesnější a podrobnější je průzkum skutečného stavu konstrukcí, které mají být rekonstruovány, tím přesnější a podrobnější může být projekt rekonstrukce se stanovením ceny. Pak odpadnou prodlevy ve výstavbě a komplikované diskuze mezi účastníky výstavby a nehrozí neočekávané zvýšení ceny výsledného díla.

Stáhnout v PDF Stáhnout celé číslo v PDF

VLHKOSTNÍ PORUCHY DŘEVĚNÉ STŘECHY SMUTEČNÍ SÍNĚ

 • DEKTIME SPECIÁL

DEKTIME SPECIÁL 2022. V článku se zaměříme na novostavbu smuteční síně, která budila vášně už jen svým netradičním vzhledem. Stavba byla dokončena v roce 2018, ale přibližný po roce a přl užívání se u této dřevostavby vyskytly první vlhkostní problémy v interiéru. Ty byly ve skutečnosti vážnější, než by se na první pohled mohlo zdát.

Stáhnout v PDF Stáhnout celé číslo v PDF

DEGRADACE STĚN DŘEVOSTAVBY ZPŮSOBENÁ NEUDRŽOVANÝM ODVODNĚNÍM STŘECHY

 • DEKTIME SPECIÁL

DEKTIME SPECIÁL 2022. Dřevostavby mají nesporně své místo v řešení udržitelné výstavby. Je ale třeba mít na paměti, že jsou mnohem citlivější na působení vody a vlhkosti. V tomto případě se potvrdilo, že i údržba systémů obsahujících nebo vedoucích vodu v dřevostavbě a v její blízkosti musí být přísnější.

Stáhnout v PDF Stáhnout celé číslo v PDF

VLHKOSTNÍ PROBLÉMY LEHKÉ DŘEVĚNÉ STŘECHY S NETĚSNOU PAROZÁBRANOU

 • DEKTIME SPECIÁL

Na jaře 2020 jsme prováděli průzkum střechy rodinného domu, který byl rok po celkové rekonstrukci. Rekonstrukcí prošla i střecha. Důvodem našeho průzkumu byly pochybnosti investora o kvalitě provedení parotěsnicí vrstvy. Zjišťovali jsme stav krytiny a jejího podkladu, prohlíželi jsme podstřešní prostory a provedli sondy do střešního pláště.

Stáhnout v PDF Stáhnout celé číslo v PDF

VLHKOSTNÍ PROBLÉMY PLOCHÉ STŘECHY RODINNÉHO DOMU A JEJICH PŘÍČINY

 • DEKTIME SPECIÁL

Majitel objektu při každoroční údržbě a kontrole střechy zjistil, že se střechou není něco v pořádku. Pozval nás na prohlídku ploché dřevěné víceplášťové střechy, kterou považoval za větranou, protože na fasádě byly připevněny mřížky. Již při chůzi po střeše bylo zjevné, že OSB desky pod hydroizolací jsou lokálně shnilé a fólie visí ve vzduchu.

Stáhnout v PDF Stáhnout celé číslo v PDF

VLHKOSTNÍ PROBLÉMY LEHKÉ DŘEVĚNÉ PLOCHÉ STŘECHY S NETĚSNOU PAROZÁBRANOU A VADNÝMI ODTAHY VNITŘNÍHO VZDUCHU

 • DEKTIME SPECIÁL

Na podzim roku 2018 byl proveden průzkum střechy bytového domu. Důvodem byly vlhkostní poruchy v interiéru. V bytech se na podhledu tvořily vlhké skvrny. Při průzkumu byly provedeny sondy pro zjištění skladby střechy a stavu jednotlivých vrstev.

Stáhnout v PDF Stáhnout celé číslo v PDF

Partneři programu